تفاوت توستر و ماکروفر از لحاظ مختلف از نگاه تکنسین های متخصص شرکت تعمیر و نصب لوازم خانگی رامفورد سرویس بیان شده است

آون توستر بهتر است یا ماکروفر؟

تفاوت آون توستر و ماکروفر از نگاه رامفورد سرویس 

اگر بخواهیم به طور واضح در باره تفاوت های آون توستر و ماکروفر صحبت کنیم باید بگوییم در حال حاضر به علت زندگی های مدرن و سرعت بخشیدن اموری مانند پختن غذا، از دستگاه‌هایی مانند آون توستر و ماکروفر استفاده می‌شود. این دو دستگاه ظاهری شبیه به یکدیگر دارند، اما از لحاظ تنوع، پخت، میزان مصرف انرژی،ابعاد و قیمت و سایر موارد دیگر با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه سعی داریم به بررسی تفاوت آون توستر و ماکروفر از نگاه رامفورد سرویس بپردازیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مروری بر ویژگی‌ها، کاربردها و تفاوت‌های آون توستر و ماکروفر

آون توستر: فرهایی کوچکتر از ماکروفر و فرهای گازی هستند و با استفاده از یک المنت حرارتی، قابلیت تنظیم زمان و درجه حرارت برای پخت مواد غذایی را دارند. آنها برای پخت کیک، پیتزا، مرغ و سایر غذاها مناسب هستند. آون توسترها همچنین قابلیت تست و برشته کردن نان، سرخ کردن مواد مختلف، انجماد زدایی و... را دارند. برای افرادی که گازشان مجهز به فر نیست، آون توستر گزینه مناسبی است و از نظر کاربردی نیز قابلیت بیشتری دارد. مدل‌های پیشرفته آون توسترها همچنین قابلیت کانوکشن و گریل کردن غذا را دارند، که با استفاده از یک فن، حرارت یکنواختی را در داخل دستگاه ایجاد می‌کنند.
ماکروفر: با امواج رادیویی با فرکانس بالا بر روی مواد غذایی، باعث پخت آنها می‌شود. و در ماکروفر ها با کمک این اشعه ها مواد غذایی شروع پختشان از درون به بیرون است این روش پخت باعث می‌شود غذاها نرم‌تر و آبدارتر شوند. همچنین ماکروفر برای گرم کردن نان و مواد غذایی با حفظ رطوبت نیز استفاده می‌شود.یکی از قابلیت های بارز ماکروفرها مجهز بودن به گخت های ترکیبی در زمان کوتاه است و انجماد زدایی مواد یخ زده بدون کوچکترین پخت و آسیب هستند با این حال، باید به این نکته توجه کنید که استفاده از ماکروفر مزایا و معایب خاص خود را دارد. به عنوان مثال، استفاده از امواج مایکرو ممکن است برای افرادی که در نزدیکی دستگاه هستند، ضرر داشته باشد. همچنین، برای برخی افراد مانند بارداران و بیماران، استفاده از ماکروفر ضرر دارد. با این حال، برای پخت مواد غذایی مختلف، ذوب کردن یخ، و گرم کردن غذا، ماکروفر استفاده می‌شود.

 ویژگی‌ها، کاربردها و تفاوت‌های توستر و ماکروفر از نظر متخصصان رامفورد سرویس توستر و ماکروفر

 

تفاوت آون توستر و ماکروفر از لحاظ نوع پخت

پخت غذا در آون توستر با استفاده از اشعه مادون قرمزی که در المنت‌ها وجود دارد، انجام می‌شود. این موضوع باعث پخت کامل مواد غذایی و برشته شدن قسمت بیرونی آن خواهد شد زیرا شروع مرحله پخت از بیرون صورت میگیرد و در اخر مغز پخت میشود به همین علت شیوه گخت در آون توسترها غذایی سرخ تر و تردی را طبخ می نمایند . درحالی‌که ماکروفر فقط برای گرم کردن غذا مناسب است و در صورت تمایل که از آون آون توستر و مایکروفر برای آون توستر غذا را تردتر می‌کند و مایکروفر غذا را نرم‌تر خواهد کرد. براساس سلیقه غذایی خود یکی از این دو دستگاه را تهیه کنید.اگر علاقه‌مند به غذاهای آب‌دار با چربی بالا هستید، باید مایکروفر بخرید. برای آن دسته از افرادی که غذاهای گریل‌شده را دوست دارند، آون توستر انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

 تفاوت آون توستر وماکروفر از لحاظ زمان پخت

آون توستر زمان بیشتری نسبت به ماکروفر نیاز دارد؛ زیرا غذا باید به آرامی پخته شود و در صورت بالا رفتن حرارت المنت، احتمال خام ماندن مواد غذایی و یا سوختن روی آن و خام ماندن وجود دارد. اما غذا در مایکروفر نسبت‌ به آون توستر، زودتر می‌پزد.اگر پخت سریع‌تر غذا برایتان اهمیت دارد، حتماً مایکروفر بخرید.

تفاوت آون توستر و ماکروفر از لحاظ میزان مصرف انرژی

ماکروفر انرژی کمتر نسبت به میزان غذایی که میتواند آماده کند مصرف می نماید اما آون توستر برای آماده کردن مواد غذایی زمان بیشتری برای طبخ غذا نیاز دارد و حجم زیادی از غذا را با آن نمیتوان آماده کرد ، به همین علت میزان مصرف انرژی آون توستر نسبت به ماکروفر ها در گذشته بالاتر بود اما در ساخت آون توسترهای جدید هم از صرف انرژی کمتری برخوردار شده اند و توان مصرفی A را به خود اختصاص داده اند اما باز هم به علت استفاده استاندارد حجم کم و زمان طبخ بالا ماکروفر ها به صرفه تر و اقتصادی تر هستند در میزان صرف انرژی این مورد یکی از مهم ترین تفاوت آون توستر و ماکروفر می باشد .

تفاوت آون توستر و ماکروفر از لحاظ قیمت

آون توستر به نسبت تنوع و حجم قیمت کمتری از ماکروفر دارد. پس قبل از تهیه هر کدام از این دو وسیله باید نیازهای خود را بشناسید و با توجه به نیاز و بودجه برای خرید هر یک اقدام کنید. به بیان ساده با شناسایی نیاز خود، از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری خواهید کرد پس با مطالعه این مقاله و آگاهی پیدا کردن از مزایا و معایب و نوع کارکرد  و توجه به تفاوت آون توستر و ماکروفراز بین این دو دستگاه بهترین انتخاب را خواهید داشت .

تفاوت آون توستر و ماکروفر از لحاظ شکل ظاهری

آون توستر و ماکروفر از لحاظ شکل ظاهری با یکدیگر تفاوت زیادی ندارند. اما از لحاظ حجم و اندازه کارایی و کیفیت و برند ماکروفرها تنوع بیشتری در مدل‌های خود داشته و حجم آن نسبت به آون توستر برای طبخ غذا برای افراد بیشتر است.

تفاوت شکل ظاهری توستر و ماکروفر ازنظر رامفورد سرویس

با رعایت این نکات از تعمیر آون توستر خود جلوگیری کنید

برای نگهداری آون توستر به بهترین شکل ممکن باید نکات مهمی مانند:

استفاده از محافظ ولتاز برق برای دستگاه تا در هنگام قطع برق یا نوسانات جاری دستگاه آسیب نبیند.

نحوه تمیز کردن آون توستر: حتما پس از استفاده از آون توستر مخصوصا در زمان استفاده از گریل، داخل آون توستر را با مواد شوینده مجاز با یک پارچه تمیز و نخی نمایید.

به عنوان مثال در هنگام تمیز کردن آون توستر باید به المنت‌های آن توجه داشته باشید، اما تمیز کردن آون توستر به مراتب از تمیز کردن فر، راحت‌تراست و زمان کمی را به خود اختصاص میدهد.

نحوه جابجایی آون توستر: در زمان پخت به هیچ عنوان دستگاه آون توستر خود را جا به جا نفرمایید.

 بهترین پیشنهاد برای سردشدن آون توستر : لطفا دقت فرمایید درب آون توستر را بعد از اتمام زمان پخت باز گذاشته تا خنک شود تا بوی غذای طبخ شده در آون توستر باقی نماند.

داشتن برنامه‌ریزی در زمان‌بندی و دفعات استفاده: توجه داشته باشید استفاده در زمان طولانی از دستگاه آون توستر  و  همچنین قرار دادن حجم  و ظرفیت بالایی از مواد غذایی باعث آسیب جدی به دستگاه شما میشود پس در صورت نیاز در بازه های زمانی متفاوت از دستگاه استفاده نمایید.

برندهایی که رامفورد سرویس در خصوص تعمیر آون توستر و ماکروفر ارائه می‌کند

مجموعه رامفورد سرویس، انواع مختلف برندهای آون توستر و ماکروفر مانند زیمنس، فیلیپس، ال جی، پاناسونیک، سامسونگ و سایر برند های معتبر موجود در ایران را تعمیر می‌کند. پس در صورت بروز هرگونه مشکل و نقص فنی می‌توانید با خیالی آسوده از متخصصان ماهر ما در رامفورد سرویس درخواست مشاوره و کمک کنید.

تعمیر آون توستر زیمنس

آون توستر زیمنس یکی از آون توسترهای پرطرفدار است که در صورت عدم رعایت نکات عنوان شده در قسمت بالا، مشکلات و خرابی در آن ایجاد می‌شود. در این صورت باید از تعمیرکاران حرفه‌ای رامفورد سرویس درخواست کمک کنید.

تعمیر آون توستر فیلیپس

برای تعمیر آون توستر فیلیپس می‌توانید با خیالی آسوده به تعمیرگاه رامفورد سرویس مراجعه کرده؛ زیرا این مجموعه در اسرع وقت و با قیمت مقرون‌به‌صرفه به مشتریان خود، بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

تعمیر ماکروفر ال جی

مجموعه رامفورد سرویس با ارائه قطعات اورجینال و خدمات با کیفیت قادر به تعمیر انواع لوازم خانگی مانند تعمیر ماکروفر ال جی هستند پس می‌توانیددستگاه خود را به تعمیرکاران حرفه‌ای این مجموعه بسپارید.

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

یکی دیگر از برندهای تولید کننده ماکروفر برند معتبر پاناسونیک است که در صورت بروز هرگونه مشکل و یا خرابی در آن می‌توانید از تعمیرکاران ماهر مجموعه رامفورد سرویس درخواست کمک کنید.

تعمیر آون توستر و ماکروفر سامسونگ

اگر آون توستر یا دستگاه ماکروفری از برند سامسونگ دارید، در صورت ایجاد هرگونه مشکل و یا خرابی نگران نباشید؛ زیرا در زمان ثبت درخواست و اعلام نیاز به تعمیرکار ماهر از سمت شما به رامفورد سرویس، افراد با سابقه و کاربلد ما برای تعمیر در محل حضور می یابند.

 رامفورد سرویس و تعمیرانواع برند توستر و ماکروفر

تعمیر آون توستر و تعمیرماکروفر درمحل

تعمیر ماکروفر لزوما بدین معنی نیست که شما نیاز داشته باشید ماکروفر و یا آون توستر خود را به مغازه یا شرکت تعمیر کننده ببرید. برای اینکار میتوانید بر روی خدمات تعمیر ماکروفر و تعمیر آون توستر در محل. رامفورد سرویس اعتماد نمایید ما در رامفورد سرویس به راحتی دغدغه های ذهنی شما را برای تعمیر ماکروفر درمحل، برطرف می نماییم.
پس کافی است ماکروفر یا آون توستر خود را که نیاز به تعمیر دارد در منزل نگه دارید و با ما درارتباط باشید تا تعمیرکاران رامفورد برای تعمیر ماکروفر با هماهنگی به منزل شما بیایند.

برای دریافت خدامت تعمیر ماکروفر در محل این مراحل را طی نمایید.

1- بر روی عکس زیر کلیک نمایید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید

2- از دکمه گفتگوی کنار همین مقاله برای مشاوره گرفتن از متخصصین ما کلیک نمایید.

تعمیر ماکروفر و توستر در محل شما توسط نیروهای ماهر رامفوردسرویس

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به بررسی تفاوت‌های آون توستر و ماکروفر از جنیه های مختلف از نگاه رامفورد سرویس بپردازیم. این دو وسیله برای طبخ سریع‌تر مواد غذایی به کار برده می شوند و از لحاظ شکل ظاهری به هم شبیه هستند. پس قبل از تهیه هر یک از آنها باید نیازهای خود و بودجه در نظر گرفته را بررسی و با  آگاهی داشتن از معایب و مزایا و دانستن تفاوت آون توستر و ماکروفر، دستگاه مورد نیاز خود را تهیه و خریداری نمایید.درصورت هر ایراد یا خرابی در ماکروفر خود در صورت نیاز به مشاوره یا تعمیرکار ماهر در محل میتوانید از طریق سایت رامفورد سرویس یا تماس تلفنی با مرکز ما در سریع ترین زمان ممکنه همکاران و متخصصان ما را در محل کنارخود داشته باشید.

 در اینجا یک سایت خارجی معتبر در مورد ماکروفر و انواع ماکروفر آورده شده است:

Consumer Reports (گزارش های مصرف کننده): این سایت یک سازمان غیرانتفاعی است که به بررسی محصولات و خدمات مصرفی می پردازد. گزارش های مصرف کننده دارای یک بخش جامع در مورد ماکروفرها است که شامل بررسی های محصول، راهنمای خرید و مقالات آموزشی است.

در اینجا خلاصه ای از برخی از ویژگی های این سایت ها آورده شده است:

Consumer Reports دارای بررسی های محصول عمیق و جامع است که شامل آزمایش های عملکردی، بررسی کیفیت ساخت و بررسی های مصرف کننده است.

 

  • بازدید: 57

1500 کاراکتر باقی مانده


رامفورد سرویس

رامفورد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی و نصب و تعمیر انواع لوازم خانگی مانند یخچال سامسونگ و یخچال بوش و انواع لوازم برقی و فر توکار و تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر انواع ماشین ظرفشویی می باشد

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت رامفورد میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]