برای تعمیر اجاق گاز رومیزی و همچنین نصب و تعمیر لوازم خانگی خود می توانید از خدمات رامفورد سرویس استفاده کنید.

تعمیر اجاق گاز رومیزی در سه سوت

تعمیر اجاق گاز رومیزی یک کار تخصصی است که بهتر است توسط فردی حرفه‌ای و کسی که صرفا کار تعمیر اجاق گاز را انجام می دهد، صورت بگیرد اما گاهی تعمیر اجاق گاز رومیزی جزئی است و شما می‌توانید با دانستن نحوه انجام آن مشکل مربوطه را به راحتی رفع نمایید. 

 اجاق گاز رومیزی چیست؟

چه قطعاتی در اجاق گاز رومیزی نیاز به تعمیر دارند؟

نقش سیلندر در کیفیت اجاق گازهای رومیزی و انواع آن

چه اشخاصی می‌توانند اجاق گاز رومیزی را تعمیر کنند؟

چرا تعمیر اجاق گازهای رومیزی تا این اندازه مهم و ضروری است؟

 

 در این مقاله به آموزش تعمیر قطعات اجاق گاز رومیزی مانند تعمیر سیلندر اجاق گاز و اهمیت تعمیر اجاق گاز رومیزی توسط افراد متخصص پرداخته‌ایم. اما پیش از هرچیزی لازم است بدانید که اجاق گاز رومیزی چیست.

اجاق گاز رومیزی چیست؟

منظور از اجاق گاز رومیزی گازی است که دارای یک پایه بلند باشد و بر روی میز و یا کابینت قرار بگیرد. اجاق گاز رومیزی با مدل صفحه‌ای متفاوت است و به شکل دو تا پنج شعله تولید و عرضه می‌شود. اجاق‌های رومیزی کاملاً قابل حمل هستند و فاقد قسمت فر می‌باشند.

تعمیر اجاق گاز رومیزی مانند تعمیر سیلندر اجاق گاز از اهمیت بالایی برخوردار است و بایستی توسط یک متخصص انجام شود.

برای بهره گیری از انواع خدمات رامفورد سرویس با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 چه قطعاتی در اجاق گاز رومیزی نیاز به تعمیر دارند؟

در یک اجاق گاز ده‌ها قطعه مختلف در کنار یکدیگر قرار دارند که با هم می‌توانند کارایی خوبی داشته باشند. در تعمیر اجاق گاز رومیزی آشنایی با قطعات آن سبب می‌شود نحوه تعمیر اجاق گاز رومیزی را بهتر آموزش دیده و اجرا کنید. قطعات گازهای رومیزی به شکلی ظریف و محکم و در اندازه‌ای متفاوت از گازهای فردار تولید می‌شوند. یک گاز رومیزی معمولاً دارای قطعه‌های زیر است:

1. لگنی یا قسمتی که در بخش زیرین اجاق قرار می‌گیرد.
2. جعبه فندک
3. لوله رابط
4. چینی فندک
5. ترموکوپل
6. شیر
7. بوبین
8. میکروسوئیچ
9. شیشه و یا استیل روی گاز
10. کابل رابط
11. ولوم
12. لعابی
13. چدنی‌ها
14. سیلندر

هر یک از این قطعات ممکن است بر اثر گذشت زمان فرسوده یا خراب شده و یا به علت استفاده نادرست از گاز مانند سرریز مایعات و یا تمیز کردن اشتباه دچار اشکال شوند. کار نکردن گاز، کم شدن شعله، زرد سوختن شعله، کار نکردن جرقه‌زن و مواردی از این دست همگی نشان از این دارند که قطعه‌ای از اجاق گاز دچار مشکل شده است. در این صورت باید به کمک یک تکنسین ماهر سریعاً برای رفع ایراد و تعمیر اجاق گاز اقدام کنید تا خرابی قطعات گاز را از کار نیندازد و متحمل هزینه‌های بیشتر نشوید. 

سیلندرها یکی از مهم ترین قطعات اجاق گازها هستند که بروز هرگونه مشکل در آن ها می تواند خسارات زیادی به بار بیاورد./رامفورد سرویس

 

نقش سیلندر در کیفیت اجاق گازهای رومیزی و انواع آن:

سیلندرها از قطعات مهم در اجاق‌های گاز هستند که خرابی آنها در کنار از کار انداختن عملکرد اجاق، خطرات بسیار زیادی نیز دارد. سیلندر درواقع بخشی است که گازها در آن نگهداری می‌شوند و ما آن را به نام کپسول گاز می‌شناسیم. سیلندرها با توجه به مواد سازنده خود دارای حجم و اندازه، طراحی و کاربردهای متفاوتی هستند و هر یک نیز برای نگهداری از گاز خاصی‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالت کلی سیلندرها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

• سیلندر بدون درز

سیلندرهای بدون درز یا یکپارچه همانطور که از نام آنها مشخص است به شکل یک تکه از ورقه فلزی‌ای بدون جوش و برش ساخته شده‌اند. یکپارچه بودن این سیلندرها سبب شده است که بتوانند فشارهای کاری را تا 200 و فشار تست را تا 300 بار تحمل کنند. حجم این سیلندرها نیز بسیار متنوع است.

• سیلندر جوشی

سیلندر جوشی یا درزدار از چندین قطعه فلزی تشکیل شده‌اند و یکپارچه نمی‌باشند.‌ با توجه به بدنه غیر یکپارچه این کپسول‌ها معمولاً از آنها برای نگهداری محصولاتی با فشار پایین استفاده می‌شود و تحمل فشار زیاد را ندارند. تعمیر سیلندرها نیز در تعمیر اجاق گاز رومیزی بسیار مهم است.

نکاتی مهم برای نگهداری از سیلندرها:

1. سیلندرها نباید در کنار بخاری، کوره و یا فضاهای گرم نگهداری شوند.
2. سیلندرها نباید در محیطی که ممکن است به شیر آنها آسیب وارد شود نگهداری شوند.
3. سیلندرها نباید روی زمین کشیده شوند.
4. اطلاعات موجود بر روی سیلندرها را نباید از بین برد.
5. سیلندرهای پر و خالی باید به شکل جداگانه نگهداری شوند.

سیلندرها از قطعات مهم در اجاق‌های گاز هستند و خرابی آنها نیز باید خیلی سریع توسط یک فرد حرفه‌ای بررسی و رفع شود. شما می‌توانید برای تعمیر اجاق گاز رومیزی یا حتی تعمیر اجاق گاز مبله، تعمیر اجاق گاز صفحه ای با کارشناسان حرفه‌ای رامفورد سرویس به صورت شبانه‌روزی تماس حاصل فرمایید و سؤالات خود را با آنها در میان گذاشته و در صورت نیاز درخواست ارسال یک تعمیرکار را بکنید.

شما می توانید برای بهره گیری از انواع خدمات رامفورد سرویس اعم از نصب و تعمیر لوازم خانگی، تعمیر اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای و سایر خدمات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای تعمیر و نصب اجاق گاز خود با کارشناسان رامفورد سرویس تماس حاصل نمایید

 چه اشخاصی می‌توانند اجاق گاز رومیزی را تعمیر کنند؟

تعمیر اجاق گاز رومیزی به خصوص تعمیر برخی قطعات مانند تعمیر سیلندر اجاق گاز باید توسط یک فرد آموزش دیده انجام شود. گازها از وسایل ضروری در آشپزخانه هستند و نبود آنها عملکرد خانه را مختل کرده و مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند. به همین سبب افراد مایل هستند هر چه سریعتر این خرابی را رفع کنند. از جمله علت‌هایی ‌که باید در تعمیر اجاق گاز رومیزی با یک متخصص تماس بگیرید عبارتند از:

- گاز می‌تواند بسیار خطرناک باشد و در صورت تعمیر نادرست و نشتی ممکن است آسیب‌های جدی‌ای ایجاد نماید.
- گازها از قطعات ظریفی ساخته شده‌اند و اگر از ابزار درستی در تعمیر آنها استفاده نشود ممکن است دچار خرابی بیشتری شوند.
- شناسایی محل خرابی و علت خرابی ممکن است توسط فرد غیرمتخصص ساعت‌ها طول بکشد و در نتیجه نبود اجاق گاز در عملکرد خانه مشکل ایجاد نماید.
- افراد متخصص دارای ابزارهای حرفه‌ای هستند و درصورت نیاز به تعویض قطعات هنگام تعمیر اجاق گاز ،اغلب آنها را با خود به همراه دارند.

 

چرا تعمیر اجاق گازهای رومیزی تا این اندازه مهم و ضروری است؟

اجاق‌های گاز نیز مانند تمامی وسایل، به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شوند و یا بر اثر گرد و غبار و جرم گرفتگی عملکرد درست و کارایی خود را از دست می‌دهند. همچنین گاهی افراد در حین شستشو به علت شیوه نادرست و استفاده از ابزارهای تیز برخی از قطعات گاز را خراب می‌کنند. در چنین مواقعی تعمیر اجاق گاز رومیزی ضروری است.

تعمیر اشتباه و یا به تعویق انداختن آن می‌تواند به طور کامل اجاق گاز شما را از کار بیندازد و یا آسیب‌های بیشتری در آن به وجود بیاورد. همچنین گفتنی است که تعمیر اجاق گاز رومیزی باید توسط یک فرد حرفه‌ای انجام شود. این افراد در کنار داشتن دانش کافی و آگاهی از قطعات اجاق گازها و نحوه عملکرد آنها، دارای ابزارهای مورد نیاز نیز می‌باشند.

شما می‌توانید برای تعمیر اجاق گاز خود از خدمات رامفورد سرویس استفاده کنید. رامفورد سرویس نماینده برترین برندها است و ماهرترین تکنسین‌ها و تعمیرکاران را به کار گرفته است‌. این شرکت برای رضایت مشتریان خود تلاش می‌کند و سعی دارد تا با کمترین هزینه تعمیرات لازم را انجام بدهد‌.

رامفورد سرویس نماینده خدمات پس از فروش برترین برندهای لوازم خانگی در ایران از جمله تنها نماینده مجاز خدمات پس از فروش التون ( آلتون) در تهران، نصب و تعمیر لوازم خانگی شما از جمله تعمیر انواع اجاق گاز  ( تعمیر اجاق گاز رومیزی و تعمیر اجاق گاز مبله) و نصب و تعمیر انواع فر ( از جمله نصب و تعمیر فر توکار) را با سالها سابقه درخشان در خدمات پس از فروش لوازم خانگی در ایران انجام می نماید.

 

نصب و تعمیر لوازم خانگی, تعمیر اجاق گاز, تعمیر اجاق گاز رومیزی, تعمیر فر توکار, رامفورد سرویس, خدمات پس از فروش آلتون, رامفورد, تعمیرات فر, خدمات آلتون, تعمیر اجاق گاز صفحه ای

1500 کاراکتر باقی مانده


رامفورد سرویس

رامفورد سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی و نصب و تعمیر انواع لوازم خانگی مانند یخچال سامسونگ و یخچال بوش و انواع لوازم برقی و فر توکار و تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر انواع ماشین ظرفشویی می باشد

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت رامفورد میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]